Norwegian Viva și-a însușit oficial numele, la Miami

 

Norwegian Cruise Line a sărbătorit “botezul” Norwegian Viva într-o ceremonie la Miami.

 

“Să botezăm Norwegian Viva în Miami este incredibil de special pentru mulți dintre noi la NCL, nu numai pentru că Miami este orașul nostru natal, ci și pentru că putem împărtăși acest moment cu familia și prietenii noștri locali”, a declarat David J. Herrera, președintele Norwegian Cruise Line. “Lansarea unei nave nu este un efort solo. Sunt copleșit de recunoștință față de întreaga echipă NCL, partenerii noștri și mai ales echipa noastră uimitoare care au contribuit la aducerea la viață a Norwegian Viva și care oferă mereu experiențe excepționale de vacanță oaspeților noștri.”

 

După debutul Norwegian Viva în luna august a anului trecut și sezonul inaugural de vară, peste 1.500 de invitați s-au alăturat ceremoniei de botez care a avut loc la terminalul LEED Gold Certified al companiei din Portul Miami.

 

NCL_Viva_Indulge_Tapas Food Truck and Seating Area

 

“Pentru companie, a fost un an de referință, cu debutul navelor de nouă generație pentru toate cele trei mărci de croazieră de top din clasa noastră, Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises și Regent Seven Seas Cruises”, a declarat Harry Sommer, președinte și director executiv al Norwegian Cruise Line Holdings Ltd.

 

“Norwegian Viva ridică și mai mult flota noastră de clasă mondială, oferind oaspeților noștri un alt mod incredibil de a-și petrece vacanța, de a descoperi noi experiențe și de a crea amintiri de neuitat. De când s-a lansat, feedback-ul pentru Norwegian Viva a depășit orice construcție nouă din istoria flotei NCL, o dovadă nu numai a cât de uimitoare este această navă, ci și a nivelului excepțional de servicii și atenție oferite de echipajul nostru la bord. “

 

NCL_Viva_Metropolitan LED Wall

 

Luis Fonsi, părintele spiritual al Norwegian Viva, cântăreț, compozitor și producător nominalizat la premiile Grammy a numit oficial și a botezat nava cu spargerea ceremonială a sticlei de șampanie peste carena navei. Acest lucru simbolizează noroc și călătorii sigure pentru toți cei care navighează la bord. 

 

Sărbătoarea a continuat pe tot parcursul serii cu o gamă de divertisment de neegalat, cu Fonsi și alți interpreți talentați cu rădăcini autentice din Miami și sfera latină, inclusiv Marcello Hernandez, Paulina Rubio, și Pedro Capó.